(Видео) Министерот за здравство избега од прашање на Инфомакс: Пред една недела прашавме дали Жан Митрев има дозвола за вршење хемофилтрација

t

Ја поздравувам постапката на ОЈО за отварање на предмет за случајот со Жан Митрев и ве уверувам дека Министерството за здравство стои на располагање, истакна на денешната кратка прес-конференција министерот за здравство, Беким Сали.

Министерот додаде дека никој не е недопирлив и ќе следува осговорност за секој што погрешил.

Новинарот на Инфомакс, Милош Милошевски, го праша министерот Сали дали може да даде одговор, кој редакцијата на Инфомакс го постави пред една недела, дали Жан Митрев имал дозвола, издадена од Министерството за здравство, за вршење на хемофилтрација, но министерот избегна одговор и закажа прес-конференција во среда во 11 часот.

Целата прес-конференција може да ја погледнете на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сали: Се додека секојдневно добиваме бројки од…

Се додека секојдневно добиваме бројки од 80…