(Видео) Митовски: Ако мене ме прашате Ќосето треба не само да се врати на место, туку и да се направи поголем и да се постават по еден пред Кривичен и Врховен суд!

t

Во денешната епизода на “Тешки муабети” се зборуваше за големата дебата која се отвори во врска со враќањето на споменикот на Ќосето, за што Александар Митовски кажа дека доколку се прашува тој, споменикот би требало да се врати на старото место.

“Андон Лазов Јанев Ќосето бил егзекутор на организацијата, спроведувал одлуки и делел правда практично. Тој е симбол на спроведување на правда и веројатно тоа ги вознемирува поединци кои се огрешиле некако.

Ако некој мене ме праша не само што Ќосето треба да се врати онаму каде што беше, пред суд, треба да се направи посебен и да се стави уште по еден негов споменик пред Кривичен и Врховен суд.” – рече Митовски.

Следете ја емисијата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=3128243547429364&notif_id=1651057919667140&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Центар не дозволува споменикот на Ќосето…

Општина Центар експресно го одби барањето на…

(Видео) Митовски: Ако мене ме прашате Ќосето…

Во денешната епизода на "Тешки муабети" се…

(Видео) Арсовска: Го најдовме споменикот на Ќосето…

Во денешната епизода на "Наше Скопје" градоначалничката…