(Видео) Митовски ексклузивно: Инфомакс ќе известува од терен од руско украинската граница

t

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во најновото издание на емисијата Тешки муабети најави дека редакцијата чека дозвола за известување во живо од настаните на руско украинската граница.

„Правиме напори да добиеме дозвола да направиме репортажа барем од граничниот појас помеѓу Русија и Украина во делот на Донбас. До каде е процедурата не знам, затоа што немаме повратен одговор, но веројатно ќе добиеме дозвола. Ако добиеме дозвола ќе известуваме“, откри Митовски

Тој информираше дека барање за дозвола е испратено и до украинската и до руската држава.

„Испративме барање до амбасадите, која прва ќе ни одговори, на таа страна ќе застанеме, во смисла, не да ги браниме, туку од таму ќе снимаме, таму физички ќе се наоѓаме. Немаме одговор ни од едната ни од другата сѐ уште.“, изјави Митовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Следете “САЈБЕР КОМАНДА” со Филип…

Следете ја во живо првата епизода од…

Нова емисија на Инфомакс: Следете „САЈБЕР КОМАНДА“…

Почнувајќи од вечерва ексклузивно на Инфомакс ќе…

(Видео) СЛЕДЕТЕ ИНФОМАКС! Митовски: Најавувам нова мега-афера…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

Инфомакс во живо од Крива Паланка: Детали…

Следете го во живо вклучувањето на Инфомакс…

Среќна Нова година ви посакува екипата на…

Нека новата 2023. година ви донесе пред…