(Видео) Мицкоски никогаш не може да биде Груевски, ниту може да биде лидер на партијата!

t

Како Груевски може да влијае врз пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ако тие се сигурни во своите пратеници, прашува во денешната епизода на Тешки муабети, Наталија Митовска.

– Александар Николоски сега кажува дека дека Груевски е во сценарио за намалување на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ. Како Груевски ќе го намали рејтингот ако партијата е толку сплотена како што и Мицкоски и Николоски и Милошоски кажуваат?

Мицкоски никогаш не може да биде Никола и никогаш не може да биде лидер на партијата, тој може да биде професор доктор и таму да си работи со жичките на татко му. Очигледен е стравот на Мицкоски од Груевски. Од друга страна сите пратеници се на Мицкоски, не на Груевски.

Имаше тектонски поместувања во државата, Мицкоски ниеднаш не реагираше правилно, немаше протести, ништо не се спречи, објаснува Митовска.

Александар Митовски додава дека тоа е обид да се создаде алиби од поразот на избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи вели дека во ВМРО-ДПМНЕ има страв…

За тврдењата на албанската опозиција дека во…

Груевски открива дека Заев има бизниси во…

Иако во минатото во повеќе наврати кажав…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…

Апасиев за Мицкоски: ги саботирате протестите, додека…

Каде се чуло и видело, најголема опозициска…

БОМБА НА БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ: Идејата за Бугари…

Одлуката на американското Министерство за финансии да…