(Видео) Мицко и историја – магаре и козметика: Саботажата на Алсат го пеплоса претседателот на ВМРО-ДПМНЕ

t

Христијан Мицкоски за време интервју кај Љупче Златев на радиото ,,Лидер” имаше низа на историски лапсузи. Тој во своето интервју даде легендарна изјава претходно за тоа дека Ванчо Михајлов не бил фашист, а подоцна се испостави дека не знаел кои се основачите на ВМРО-ДПМНЕ, генерал Михајло Апостолски и Емануел Чучков кој во своето обраќање го нарекуваше ,,ЧУШКОВ”.

Мицкоски го прогласи и измислениот лик Хаџи Арсов од серијата „Сенки над Балканот“ кој го глуми Тони Михајловски за основач на историското ВМРО…

Проследете ја „Краватосана Саботажа“, емитувана на 25 ноември 2022 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нашите мисли и молитви се со семејствата…

Нашите мисли и молитви се со семејствата…

Пендаровски: Македонските Бугари го избраа погрешниот пат

Македонските Бугари не разбираат од самиот почеток,…

За Роки преговори не водиме, Роки не…

Со ЕУ може да водиме преговори. Ама…

Да помогнеме – ЦРВЕН КРСТ ОТВОРИ БРОЕВИ…

Силниот катастрофален земјотрес од 7,8 степени според…