(Видео) Можете да кажете сè, ама дека судии и обвинители во Македонија ќе дозволат терористите од “Диво насеље” да одат во Косово, не

t

Можете да кажете се, ама дека во Македонија има судии, обвинители кои ќе дозволат од Македонија да бидат екстрадирани терористи кои униле македонски полицајци, не може.

Вака уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, ја коментира денешната изјава на кренар Лога за екстрадиција на осдудените за Диво насеље, кој вели дека до екстрадиција недостасуваат десет чекори.

– Тоа не зависи само од министерот, зависи од многу други, вели Митовски кој е уверен дека нема да се дозволи терористите од Диво насеље да заминат во Косово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Можете да кажете сè, ама дека…

Можете да кажете се, ама дека во…

Се сретнаа двајца од тројцата премиери Албанци…

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е…

Шок од косовски политичар: Во европскиот план…

Претседателот на Демократскиот сојуз на Косово, Љумир…

Охридскиот договор падна на првиот тест: Српската…

Српска листа соопшти дека одлуката да не…

Голем удар за Србија: Блинкен вели пет…

Американскиот државен секретар Антони Блинкен очекува дека…