Објавено на:

(Видео) Моментот кога и Заев се срамеше од Шилегов

t

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов присуствуваше на отворањето на „Охридско Лето“ во 2019 година, кога веројатно и самиот Заев се засрами од неговиот градоначалник и сопартиец.

Според протоколот, Шилегов бил сместен во ложата до претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев кои беа со сопругите.


Шилегов беше „чудно возбуден“, пишуваше во тоа време порталот Скопје1, кој го сподели видеото.

Тој во еден момент почнал дури и да прави чудни шеговити гестикулации кога се поздравувал со премиерот и неговата сопруга, заборавил да се поздрави со директорката и нејзиниот сопруг (застанувал и се потпирал со телото целосно над него), а кога се поздравувал со претседателот Пендаровски, Петре се свиткал, искривил и како да легнал на Антички позади Заев.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Рајанер“: Цените на летовите ќе се зголемат…

Извршниот директор на нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“, Мајкл…

(Видео) Австрија има женска верзија на Заев:…

Изјавата на австриската министерка дека Африка е…

Командирот славел за купување на противпожарна скала:…

Во соопштение до јавноста, денес од ВМРО-ДПМНЕ…

3aeв нema да користи aпaнажа, ќе се…

Поранешниот премиер Зоран Заев од вчера има…

3aeв се огласи на Фејсбук

Денеска ги предадов функцијата и кабинетот на…