(Видео) Моментот кога “падна” оградата пред Влада

t

Ситуацијата пред Владата на Република Македонија ескалираше.

Веднаш после интонирањето на химната, група демонстранти на чело со лидерот на Левица, Димитар Апасиев и пратеникот Димитар Крмов почнаа со тоалетна хартија и јајца да фрлаат кон Владата, по што беше турната оградата од влада.

Полицијата брзо реагираше и спречи влез на демострантите во зградата.

Во мешаницата настрада и еден прозорец од владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Статистиката ја побива Владата: Реалната плата е…

Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари,…

Македонска клетва: Социјалистите го враќаат мандатот –…

Утре БСП го враќа неисполнет мандатот на…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Изборите во Бугарија се’ поизвесни: Трифонов нема…

Лидерот на „Има таков народ“ и забавувач…

Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

Пред Собранието и денеска повторно се собрани…