Објавено на:

(Видео) Морничави снимки во Украина: Тепачки за храна, се ограбуваат маркети – ова се последиците од војната

t

Вознемирувачките снимки од Украина станаа секојдневие за светската јавност по почетокот на руската инвазија на својот источен сосед.

Неколку дена Украинците беа под полициски час, а од денеска полицискиот час е надвор од важење дури и во главниот град Киев.


Граѓаните гладни и жедни навалија на локалните маркети, но проблемот е што дел од нив немаат ни пари ни начин како да купат храна.

На снимки од вториот по големина град во Украина, Харков кој во голема мера од вчера е под руска контрола се гледа како граѓаните ги ограбуваат локалните маркети и трафики, но и меѓусебе се тепаат за парче храна.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Финска официјално аплицира за членство во НАТО

Претседателот на Финска, Саули Нинисто изјави дека…

Седум држави формираат заеднички систем за размена…

САД, Јапонија, Канада, Јужна Кореја, Тајван, Филипини…

Русија ја национализира фабриката „Рено“ повторно ќе…

Русија ја национализираше големата фабрика што му…

Џафери не дава оставка, отиде во Берлин

Претседателот на Собранието Талат Џафери, координатори на…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…