(Видео) Муцунски потрошил 700.000 евра за невладини организации и 8 милиони евра за плати во Аеродром!

t

Муцунски има потрошено 700.000 евра, трансфери до невладини организации, 75 милиони и 40.000 денари и плати 8 милиони евра, вели во денешната епизода на Тешки муабети уредниот на Инфомакс, Александар Митовски.

– Јакимовски тука кажа дека била врбувана да прифати вработување во Водовод и да премине на страна на ВМРО-ДПМНЕ во советот, нешто што го направила. Добила работа во Водовод, земала плата, не одела на работа и согласно политиката на Град Скопје ѝ заврши договорот и остана без работа. На нејзино место во општина Аеродром беше вработен член на нејзиното семејство, таму одат овие пари, не викам дека некој што работи не треба да земе плата.

И Тимчо зема 5,5 милиони зелена обврзница, да звучи помеко дека зелена со 5% камата, да земеше црвена со помала камата барем… – вели Митовски.

Во продолжение билансите на расходи од биџетот на Аеродром.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Муцунски: Кадровски промени во ВМРО-ДПМНЕ се симбол…

Овие кадровски промени кои што вчера се…

ВМРО ќе има нови двајца потпретседатели –…

Градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски и поранешната…

Муцунски: Иако ветив четири градинки до крајот…

„Аеродром е најмлада општина во Македонија, има…

(Видео) Аналогијата е случајна: Во помијата за…

Вистинска драма попладнево се случи на заедничката…