(Видео) Му пукнал филмот: Не му давале пари за операција на татко му, влезе во банка со оружје – народот со протести го поддржа

t

Вистинска драма како од холивудски филм се случуваше вчера во Либан.

Човек се обидел да ги подигне сопствените пари од банка за да плати операција за спасување на животот неговиот татко.

Банката го одбила неговото барање поради банкарска криза. Потоа тој се врати со оружхе и ги држел вработените како заложници.

Демонстрантите се собраа надвор во поддршка на човекот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограничен е влезот на возила во регионот…

Според официјалната мрежа на локалната власт на…

Ковачевски најави забрана за набавка на морски…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на вонредната прес…

Јакимовски за референдумската иницијатива на Левица: Доста…

Лидерот на ГОРМ, Стевчо Јакимовски смета дека…

Ковачевски најави субвенции на сметките за струја

Темата на вечерашната вонредна прес-конференција е енергетската…