Објавено на:

(Видео) Навивачите во транс: Решавачкиот пенал на Кузмановски кој донесе нов Мундијал за Македонија

t

Филип Кузмановски е херојот на македонската ракометна репрезентација на мечот со Чешка.

Имено Кузмановски го постигна решавачкиот пенал за македонскта репрезентација со што и обезбеди ново светско првенство на Македонија.

Видеото може да го видите ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ