Објавено на:

(Видео) Навивачка на Швајцарија покажа „двоглав орел“, па беше исфлена од трибините

t

Репрезентацијата на Србија не успеа да се пласира во осминафиналето на Светското првенство во Катар, бидејќи во решавачкиот меч загуби од Швајцарија со 3:2.

Овој натпревар го одбележаа навивачите на Швајцарија кои во текот на целиот натпревар го покажуваа „двоглавиот орел“, а една навивачка поради тоа беше отстранета од натпреварот.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи се гледа како обезбедувач ја исфрла навивачката додека таа упорно мафта со рацете и ги покажува симболите на „голема Албанија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…