Објавено на:

(Видео) Наместо огласи се појавија порнографски снимки: Хакиран аеродромот во Рио де Женеиро

t

Патниците кои чекале лет на аеродромот Сантос Думот во Рио де Женеиро, вчера ги изненадиле порографски снимки на екраните за огласување.

Вест за хакирањето на аеродромскиот систем набрзо се проширила по социјалните мрежи со експлицитни фотографии на екраните на аеродромот.


„Се чини дека денеска многу луѓе ќе го пропуштат својот лет“, се пошегувал еден од корисниците на социјалните мрежи. „Добредојдовте во порнодромот Сантос Думонт“, напишал некој друг на Твитер.

Државната компанија Инфраеро која управува со аеродромот , соопшти дека биле хакирани екраните за реклами, а не оние со информации за летовите и дека одговорноста е на друга компанија.

И додека за повеќето од корисниците на социјалните мрежи овој инцидент е смешен, дел од патниците што се затекнале на аеродромот, посебно оние што патувале со деца, биле шокирани од пропустот на одговорните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Путин на БРИКС: „Бараме излез од кризата…

Владимир Путин во својот говорна 14-тиот самит…

Самит на БРИКС: Кои ги критикуваше едностраните…

Кинескиот претседател Кси Џинпинг во четвртокот ја…

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Осомничени се осум лица за убиствата на…

Осомничени се осум лица за убиствата на…