(Видео) Народот го измамија измамници од најдолен тип, еден нормален не излезе од партиите, имаме работа со пачаври

t

Не згрешивме ние, налетавме на будали кои решаваат за коалиции по кафани и не даваат да никне нова партија, да ѝ се даде шанса, да пркне па да видиме дали ќе го издржи тестот на времето, вели Мирка Велиновска во денешната вонредна епизода на Тешки муабети.

Велиновска смета дека народот не згрешил ништо, само има измамници во ликот на самопрогласени “месии”.

– Надорот го измамија измамници од најдолен тип, за да стигнеме до тоа да не знаеме да ги читаме трагите на времето, да не можеш да препознаеш промена, да си ги умртвиш инстинктите, затоа што нашата политичка елита, синовите, ќерките, внуците на таа генерација што се бореше си помислија дека ним им припаѓа Македонија, тие треба да ја водат. Иако се дибеци, ниеден нормален човек не излезе од овие партии, еден да отскокне, она малку што му беше дозволено на Груевски народот го виде и затоа го сака, ама тој не успеа да исчисти се околу себе и да избере кадар околу него што ќе му служи на народот, а не обратно.

Ние со пачаври имаме работа, еве Мила Царовска да препишува од Дивиот Ззапад модели на осакатување за деца, да не знаат што е образование, тоа е осакатување на децата. Бербок, таа лЛиз Трас, тој тип на космички кретени, Борис Џонсон е примерок за кретенизат, сам се прогласи за свињата Пепа, па за Кермит, па за Бог… Дегенерик така функционира, Милчин е дегенерик. Глупиот Мицкоски мисли дека овој дегенерик ќе му дава совети, вели Велиновска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Народот го измамија измамници од најдолен…

Не згрешивме ние, налетавме на будали кои…

Мицкоски остави простор за промена на Уставот:…

Се потврдија наводите на високи претставници на…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…

Апасиев: СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, уште еднаш…

(Видео) Мицкоски нема да формира влада по…

Дури и да победи ВМРО-ДПМНЕ на следните…