(Видео) Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица пред Собранието!

t

Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов пред Собранието на Република Македонија, откако денеска СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ здружено ги изгласаа измените на Деловникот на Собранието со кој практично се убива парламентарната демократија.

Апасиев и Крмов истакнаа дека измените на Деловникот се катастрофални и дека истите ќе бидат изменети кога Левица ќе биде на Власт.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Реакции за казната на Крмов: Во парламентот…

Македонската јавност со многу коментари го дочека…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…