Објавено на:

(Видео) Насилна ноќ во Израел – Полицијата приведе неколку демонстранти, дваесетина се повредени

t

2-та ноќ на СУДИРИ во Ерусалим види најмалку 10 апсења

Втората ноќ на насилство повторно избувна меѓу Палестинците и израелската полиција на вратата на Дамаск во Стариот Ерусалим во неделата, при што пријавени се најмалку 10 апсења и наводно повредени 19 палестински демонстранти.


Командантот на израелската полиција на Хамас ја наведе посетата на израелскиот министер за надворешни работи Јаир Лапид на областа како провокација на третиот ден од Рамазан, што сегашниот шеф на операциите на областа Ерусалим Васам Али го негираше.

Израелските полицајци уапсија двајца палестински корисници на TikTok за поттикнување агресија врз Израелците, додека во саботата еврејски млади наводно биле видени како извикуваат „Смрт за Арапите“ во близина на портата на Дамаск.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

После 15 години Чавушоглу во посета на…

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу в среда…

Прв случај на мајмунска сипаница е потврден…

Израел го пријави првиот потврден случај на…

Руски медиуми предупредуваат: Израел се подготвува за…

Израел се подготвува за војна со Иран.…

Израел испорача 2.000 шлемови и 500 заштитни…

Израел испорача 2.000 шлемови и 500 заштитни…

Драма на аеродром во Израел: Патниците добиле…

Капетанот на турскиот лет на„Анадолу Џет“ го…