(Видео) НАТО во кое Македонија членува ни на крај од ходник не го става нашето знаме, за мајтап сме

t

НАТО во кое Македонија членува не го става ни на крај на ходникот макеоднското знаме, затоа што ѝ е срам, за мајтап служи Македонија, вели Мирка Велиновска во денешната епизода на Тешки муабети.

– Тие се лабораториски глувчиња, служат за пациенти за да видат дали им успеваат некои работи, ги загадија партиите, но не го загадија народот и тоа е проблем за Американските. Ова е еретички што ќе го кажам, фала ти Боже, што македонскиот народ не читал весници, не слушал радио, не се занимавале ова иначе ќе беа загадени. Сега гледам и младите кои живееја на Западот масовно се враќаат, таму не тече ед и млеко. Ми се јавиле луѓе од Шведска, Германија и слично, вели Велиновска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) НАТО во кое Македонија членува ни…

НАТО во кое Македонија членува не го…

Да не се повтори: На денешен ден…

На денешен ден пред 24 години почнаа…

Поминат првиот филтер: Парламентарна комисија од Турција…

Комисијата за надворешни работи при турскиот Парламент…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Србите џабе се бунат: Крајната цел на…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи денеска разговараше…