Објавено на:

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во Тикоми, Вашингтон

t

Најмалку осум лица се ранети во истрелување на забава во градот Такоми во американската сојузна држава Вашингтон, јави CNN.

Повредените лица се пренесени во болница и моментно се во стабилна состојба.

„Дошло до караница, после која почнало и пукање од огнено оружје“ – соопштија од локалната полиција.

Истрагата е во тек, а полицијата не го откри идентитетот на лицата одговорни за инцидентот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американска конгресменка: Бајден не треба да се…

Демократската конгресменка Каролин Малони, претседателка на Комисијата…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

“Глобал Тајмс”: Европа нема да ги жртвува…

Европа ги трпи последиците од украинската криза…

Нови провокации: Американски пратеници во посета на…

Делегација американски пратеници денеска пристигна во Тајван,…

Кисинџер: САД се на работ на војна…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (99)…