Објавено на:

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во Тикоми, Вашингтон

t

Најмалку осум лица се ранети во истрелување на забава во градот Такоми во американската сојузна држава Вашингтон, јави CNN.

Повредените лица се пренесени во болница и моментно се во стабилна состојба.

„Дошло до караница, после која почнало и пукање од огнено оружје“ – соопштија од локалната полиција.

Истрагата е во тек, а полицијата не го откри идентитетот на лицата одговорни за инцидентот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мејер: САД, ЕУ и партнерите инвестираа милиони…

 Претставници на 36 јавни претпријатија од Скопскиот,…

Националниот долг на САД со нов рекорд

Долгот на земјата ги помина фамозните 33…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

Листа на најмоќните земји во светот

САД, Кина и Русија остануваат најмоќните земји…

Бајден бара промени во Советот за безбедност…

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе ја потврди…