Објавено на:

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во Тикоми, Вашингтон

t

Најмалку осум лица се ранети во истрелување на забава во градот Такоми во американската сојузна држава Вашингтон, јави CNN.

Повредените лица се пренесени во болница и моментно се во стабилна состојба.

„Дошло до караница, после која почнало и пукање од огнено оружје“ – соопштија од локалната полиција.

Истрагата е во тек, а полицијата не го откри идентитетот на лицата одговорни за инцидентот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Независно судство: САД ја санкционираше шефицата на…

Шефицата на Обвинителството во Босна и Хергцеговина,…

72% од Американците не сакаат Бајден да…

72 отсто од Американците не сакаат Бајден…

Ковачевски им порача на Македонците во САД…

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски синоќа се…

“Да знаат со што си имаат работа”:…

Русија ќе му ја покаже на американскиот…

Доаѓа зима: Америка нема доволно гас за…

Американските производители на нафта и гас нема…