Објавено на:

(Видео) Најмалку 14 лица загинаа откако автомобил влета во паб: Трагедија во Вирџинија

t

Најмалку 14 лица се повредени, од кои четири тешко, откако возило удри во паб и ресторан во Вирџинија.

Во несреќата во објектот избил и пожар, кој бил брзо изгаснат.

Осум лица биле пренесени во болница, од кои четири се во критична состојба. На шест лица им била пружена медицинска помош на самото место, по што биле пуштени дома, соопштила полицијата.

Засега нема детали за тоа како се случила несреќата, но познато е дека возачот е меѓу повредените кои се пренесени во болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна…

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи…

Трагедија во Скопје: Почина 11-годишно дете откако…

Синоќа на Универзитетската Клиника за Анестезија, реанимација…

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Детето што загина во Македонска Каменица прво…

Тринаесетгодишното дете кое вчера почина, било прегазено…

Трагедија во Македонска Каменица: Општината ќе прогласи…

Македонска Каменица ги откажа сите музички настани…