Објавено на:

(Видео) Најнови снимки од инвазијата на Украина: Советско знаме повторно се вее над поранешната република

t

На социјалните мрежи по подолгото примирје повторно се објавуваат снимки од боиштето во Украина, снимки на кои се гледаат воените активности на руската армија, но и интересни моменти кои вреди да е видат и продискутираат.

На социјалните мрежи се објавени снимки од нова колона на руски оклопни возила која од полуостровот Крим се движи кон Одеса во близина на градот Скадовск.

Она што е интересно е што руските трупи во Украина го вејат Советско знаме иако Советскиот сојуз веќе со години не постои, а огромно мнозинство од гласачите на тогашниот референдум за независнот на Руската Федерација гласаа за распад на сојузот.

Руското министерство за одбрана објави и видео од кое се гледа како руските „Алигатори“ јуришни хеликоптери се справуваат со украинските оклопни возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХРВАТСКА ОТКРИ ОТРОВНИ ПИПЕРКИ ОД МАКЕДОНИЈА:  Увезениот…

Забранетиот токсичен пестицид форметанат е откриен во…

Ескобар: Косово треба да го промени пристапот…

Време е за нов пристап на партнерите…

Русите го нападнаа и Харков, двајца ранети

Две лица се повредени откако Русија утринава…

АФРОАМЕРИКАНЕЦ ЌЕ ГИ ВОДИ ВОЕНИТЕ СИЛИ НА…

Сенатот на американскиот Конгрес го потврди генералот…

Османи пред Советот за безбедност на ОН:…

Во својство на Претседавач со ОБСЕ, министерот…