Објавено на:

(Видео) Најнови снимки од инвазијата на Украина: Советско знаме повторно се вее над поранешната република

t

На социјалните мрежи по подолгото примирје повторно се објавуваат снимки од боиштето во Украина, снимки на кои се гледаат воените активности на руската армија, но и интересни моменти кои вреди да е видат и продискутираат.

На социјалните мрежи се објавени снимки од нова колона на руски оклопни возила која од полуостровот Крим се движи кон Одеса во близина на градот Скадовск.

Она што е интересно е што руските трупи во Украина го вејат Советско знаме иако Советскиот сојуз веќе со години не постои, а огромно мнозинство од гласачите на тогашниот референдум за независнот на Руската Федерација гласаа за распад на сојузот.

Руското министерство за одбрана објави и видео од кое се гледа како руските „Алигатори“ јуришни хеликоптери се справуваат со украинските оклопни возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…