Објавено на:

(Видео) Најнови снимки од инвазијата на Украина: Советско знаме повторно се вее над поранешната република

t

На социјалните мрежи по подолгото примирје повторно се објавуваат снимки од боиштето во Украина, снимки на кои се гледаат воените активности на руската армија, но и интересни моменти кои вреди да е видат и продискутираат.

На социјалните мрежи се објавени снимки од нова колона на руски оклопни возила која од полуостровот Крим се движи кон Одеса во близина на градот Скадовск.

Она што е интересно е што руските трупи во Украина го вејат Советско знаме иако Советскиот сојуз веќе со години не постои, а огромно мнозинство од гласачите на тогашниот референдум за независнот на Руската Федерација гласаа за распад на сојузот.

Руското министерство за одбрана објави и видео од кое се гледа како руските „Алигатори“ јуришни хеликоптери се справуваат со украинските оклопни возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жан Митрев го продолжува кривичното дело, се…

Правдата е слепа, сакаат да кажат многумина…

Шведска најави закон со кој на граѓаните…

Шведската Влада денеска објави дека ќе усвои…

Леб ќе има по „пристојни цени“, ветува…

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска…

Филмот за Аца Лукас ќе се снима…

Наскоро почнува снимањето на филмот и серијата…

Жителите на Пресил протестираа против поставувањето на…

Жителите на населеното место Пресил, крушевско протестираа…