Објавено на:

(Видео) Најнови снимки од инвазијата на Украина: Советско знаме повторно се вее над поранешната република

t

На социјалните мрежи по подолгото примирје повторно се објавуваат снимки од боиштето во Украина, снимки на кои се гледаат воените активности на руската армија, но и интересни моменти кои вреди да е видат и продискутираат.

На социјалните мрежи се објавени снимки од нова колона на руски оклопни возила која од полуостровот Крим се движи кон Одеса во близина на градот Скадовск.


Она што е интересно е што руските трупи во Украина го вејат Советско знаме иако Советскиот сојуз веќе со години не постои, а огромно мнозинство од гласачите на тогашниот референдум за независнот на Руската Федерација гласаа за распад на сојузот.

Руското министерство за одбрана објави и видео од кое се гледа како руските „Алигатори“ јуришни хеликоптери се справуваат со украинските оклопни возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јакимовски: Ајде во фуснота ние да ставиме…

Ова што го направи Макрон е срамно,…

Мицковски: Повторно врти-сучи, трчи-лажи реторики

Прв дел преговори, транзиционен период на преговори,…

Не сме само ние осудени да кркаме…

Не сме само ние на светот осудени…

Ќе се возобновува Светиклиментовиот Универзитет на Плаошник

На денешната седница Владата ја разгледа и…

(Во живо) Дождот не ги спречи граѓаните…

Следете го во живо денешниот протест "Ултиматум…