(Видео) Наќе го победи поранешниот директор на РЕК Битола: Судот ја отфрли тужбата за клевета – Дали криминалот излегува се потврдува?

t

Граѓанскиот суд ја одби тужбата на Васко Ковачевски за Наќе Чулев. Ковачевски го тужеше Чулев за изјава во која тогашниот министер за внатрешни го обвинува првиот човек на РЕК Битола дека додека бил директор извршил изнуда и барал 250 илјади евра поткуп од битолска фирма во замена за добивање тендер за ископ на јаловина.

Чулев тогаш поднесе кривична пријава за Ковачевски, а Обвинителството има отворено предмет со доказниот материјал што МВР го достави за сомнителните зделки на Ковачевски како прв човек на РЕК Битола. Тој тогаш ги демантираше сите тврдења на Чулев.


Во продолжение, изјавата на адвокатот на Чулев, Ангел Гина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од денеска во Битола ќе се прска…

Согласно склучениот договор на Општина Битола со…

Битолчанец заврши зад решетки: Со остар предмет…

На 07.05.2022 во 10.00 часот во Битола,…

Трагедија во Битола: Жена изгоре во пожар

На 01.05.2022 во 09.55 часот во СВР…

Трагедија во Битола: Гранитна плоча згмечи двајца…

Еден работник загина, а друг е тешко…

Српска “Политика” со брутален коментар за бугарската…

Македонскиот државен врв, почнувајќи од претседателот, премиерот,…