Објавено на:

(Видео) На стадион во Германија, исвиркана германската химна

t

Големата победа на Баерн Минхен против Ајнтрахт среде Франкфурт од 6:1 на отворањето на сезоната во Бундеслигата, донекаде остана во сенка на случувањата пред почетокот на натпреварот.

Организаторите на натпреварот пред почетокот договорија пригодна церемонија за отворање на сезоната, имаше забава, се пееше химната, но, изненадувачки пеењето на химната што доведе до големо незадоволство кај навивачите на стадионот „Дојче Парк“.

Кога уметничката Каролин Ниемчук го започна својот настап, едвај успеа да ги заврши првите строфи од државната химна, стадионот почна да исвива и исвиркува! Овој напад на националната химна го иницираа ултрасите на домашниот клуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…