Објавено на:

(Видео) На телевизија финансирана од САД и Сорос: Кога украинските нео-нацисти бараа етничко чистење на Русите…

t

Hromadske TV се претвори украинската верзија на Руанда RTLM. Исто како што RTLM повика на истребување на Тутсите, нарекувајќи ги Инјензи, или бубашваби, така и сега ТВ Хромадске го легитимира геноцидот врз населението на Донбас.

Хромадске ТВ стана гласноговорник на украинскиот геноцид кој е финансиран директно од амбасадите на САД и Холандија, но и фондацијата Сорос.


Крвта на населението на Донбас е на сите наши раце – дозволивме да се случи тоа.

Богдан Буткевич: Добро, ме прашувате „Како може да се случи ова? Па, тоа се случува затоа што Донбас, генерално, не е само регион во многу депресивна состојба, тој има цел број проблеми, од кои најголемиот е тоа што е сериозно пренаселен со луѓе од кои никој нема корист. Верувај ми, совршено знам што зборувам.

Ако ја земеме, на пример, само областа Доњецк, има приближно 4 милиони жители, од кои најмалку 1,5 милиони се излишни. Тоа е она што сакам да го кажам: не треба [да се обидеме] да го „разбереме“ Донбас, треба да ги разбереме украинските национални интереси.

Донбас мора да се искористи како ресурс. Не тврдам дека имам рецепт за брзо решение, но најважното нешто што мора да се направи – колку и да звучи сурово – е дека постои одредена категорија на луѓе што мора да се истребат.

-Ова е објавено на еден од најгледаните канали во Украина Хромадске. Очигледно добива финансирање од Амбасадата на САД и фондацијата на Сорос

Погледнете што вели овој нацисти-апологетот за етничките Руси во Украина:

„Постои одредена категорија на луѓе кои МОРА ДА СЕ ИСТРЕБАТ“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…