Објавено на:

(Видео) На чекор од смртта: Силна експлозија зад украински војник, се е снимено на камера

t

Шокантно видео се појави од фронтот во Украина на кое се гледа украински војник кој е на чекор од смррта.

Додека тој се движи на видеото, а камерата снима зад него се гледа силна експлозија која ги фрли сите присутни на земја.

Според информациите војникот и сите кои се на видеото за среќа се живи, а последиците после ваква силна експлозија се проблеми со слухот и центарот на рамнотежна.

Шок од експлозија е термин измислен во Првата светска војна од страна на британскиот психолог Чарлс Семјуел Мајерс за да го опише типот на посттрауматско стресно растројство со кое многу војници биле зафатени за време на војната, а подоцна истиот е наречен пострауматски стрес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…