Објавено на:

(Видео) Незадоволство во верната членка на НАТО: Грчки активисти ги “фарбаат” возовите на Алијансата кои носат оклопни возила

t

Грчките медиуми соопштија дека активисти фрлаат црвена боја врз оклопните возила на САД и НАТО.

Последниве денови до пристаништето во Александрополис беа испорачани американски оклопни возила кои потоа се префрлени во Полска.

Комунистичката партија на Грција вели дека локалните железници одбиваат да управуваат со такви возови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да не се повтори: На денешен ден…

На денешен ден пред 24 години почнаа…

Поминат првиот филтер: Парламентарна комисија од Турција…

Комисијата за надворешни работи при турскиот Парламент…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Мицотакис најави избори во Грција во мај

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис денес, три недели по железничката…