Објавено на:

(Видео) Некои навики тешко се менуваат: Балканец пече јагне во двор, налутен Швајцарец го гасне со апарат: Југословен!

t

Видеото кое наводно е направено во Швајцарија стана хит на социјалните мрежи каде предизвика низа коментари.

На видеото се гледа конфликт помеѓу постар маж познат по неговото име Дејан, кој наводно е од Балканот, и помлад маж. Според коментарите на видеото, мажот е од Босна и Херцеговина.


Тој решил да го заврти јагнето на ражен во двор пред куќата, но тоа му пречело на помладиот кој го нападнал со копач, носејќи противпожарен апарат. „Југословен“, извикал тој.

Човекот, кој го свртел јагнето повикал полиција и им наложил да дојдат до улицата Банхоф, додека непозната жена го снимала од балконот.

Помладиот маж потоа го испразни апаратот за гаснење пожар врз јагнето, додека госпоѓата од балконот заклучува: „Кајн проблем“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Професорите на УКИМ ќе штрајкуваат ако не…

Професорите од скопскиот Универзитет „Кирил и Методи“…

Египет купува суровини за производство на лекови…

Египетските власти презедоа чекори за увоз на…

Путин: Ниту еден светски полицаец не може…

Западните земји кои се обидуваат да ги…

Јас не сум му портапрол на Талат:…

Вие бегате од прашање, а не јас…

Обвинителството ја повлече поканата за уредничката на…

Обвинителството ја повлече поканата за уредничката на…