Објавено на:

(Видео) Нема крај: Кина се соочува со голем број новозаразени, се очекуваат огромни логистички проблеми за светската економија

t

Кинеските власти се борат со тешка епидемија на вирусот омикрон, локдауните се закануваат да предизвикаат уште еден логистички кошмар и недостиг во автомобили и електронски уреди.

Главните производствени центри како Шенжен се погодени од вирусот и ст ставени во строг локдаун од Пекинг, голем број на нови случаи на корона има и во најголемите пристанишни градови.

Со возачите на камиони и операторите на магацини се во карантин, времето на испорака и вчитување на контејнери драстично ќе се зголеми, што уште повеќе ќе ги попречи глобалните синџири на снабдување.

На видеото се гледа како илјадници жители од повеќе од 100 згради во Шенжен се однесени во изолациони кампови поради Ковид 19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крави се шетаат низ владините згради…

Добротворните организации, кои управуваат со засолништата за…

Барди: Благодарам Македонијо! Добро да размислиме пред…

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди,…

Последен ден од референдумите во Украина: На…

На териториите на самопрогласените републики Луганск и…

Партиите тврдат: Владејачкото мнозинство и Владата се…

Партиите од владејачкото мнозинство тврдат дека нема…

Планетата спасена: Вселенското летало на НАСА успешно…

Американската вселенска агенција (НАСА) доцна синоќа со…