(Видео) Не е за сите интернет: Момче плука лама, таа му врати – се објавил на Тик – Ток

t

На социјалните мрежи се појави видео од момче кое вознемирува лама и плука кон неа во битолската зоолошка градина.

Тоа неколку пати плукна кон неа, по што ламата му врати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британски министер: Русите користат тактики од Првата…

Британскиот министер за одбрана Бен Валас изјави…

Фондацијата „Македонија“ тврди дека бугарска полиција ќе…

Бугарската непрофитна организација Фондација „Македонија“ преку објава…

Досега над 40 Бугари од Скопје потврдија…

Бугарската фондација „Македонија“ денеска преку социјалните мрежи…

Халили: Бугарија ја призна Македонија, но ги…

Бугарија ја призна Македонија како независна, но…

Светски икони – мода, филм, музика, стил…

Нирвана. Цвеќе. Парфеми. Кукли. Љубов. (Реклама за…