Објавено на:

(Видео) Не излегувајте од дома: Пожар избувна во фабрика за хемиски растворувачи во Италија

t

Голем пожар денеска изби во фабрика за преработка на хемиски растворувачи во градот Новара на северот на Италија.

Локалните власти им забранија на граѓаните да не отвораат прозорци и да не ги напуштаат домовите доколку тоа е неопходно, а на училиштата кои имаа настава да не ги отвораат прозорците.

Станува збор за фабрика на хемиската компанија „Ками“.

По неколку часа борба, пожарникарите успеаја да го изгаснат огнот, а италијанските медиуми објавија дека голем црн облак се движи во правец кон Ломбардија.

Според очевидци, се слушнале и експлозии, а целата индустриска зона била евакуирана.

Засега нема информации дали има загинати или повредени лица.

Во продолжение, погледнете го видеото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…