Објавено на:

(Видео) Не мразат, ќе не запалат, не заклучија во подрум: Потресно сведоштво за односот на украинската војска кон цивили

t

Украинската војска заклучила семејство со децата во подрумот каде што ја минирале вратата, сведочат цивили кои живеат во областа на Северодонецк.

Цивилите во близина на Северодонецк беа ослободени од борците на ЛНР – го ослободија излезот и изведоа мајка и деца на улица.

„Не мразат… Подготвени се да не запалат“, вели жената за односот на Вооружените сили на Украина кон локалното население.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина: Одбиен рускиот напад на градот Северодонецк

Украина го одби рускиот напад на својот…

(Видео) Не мразат, ќе не запалат, не…

Украинската војска заклучила семејство со децата во…