(Видео) Ни заигра мечката во дворот: Мечка снимена како трча по битолските сокаци

t

Ноќеска околу 00:30 часот во битолската населба Буковски Ливади била снимена мечка како трча по асфалтираните улици, објави интернет порталот Апла.

Ова не е првпат животното да се симне во градот, а во минатото граѓаните на населбата пријавувале и штети.

Видеото од мечката може да го погледнете во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пиле нема да пролета над гробот на…

Министрите за внатрешни работи на Македонија и…

Aпасиев: Ми пишува познаник „Друже, уште вие…

Ми пишува познаник: - „Друже, уште вие…

Демерџиев му кажал на Спасовски: Говорот на…

Република Македонија, односно Оливер Спасовски ветил дека…

Стотици животи на болните од рак зависат…

Акцелераторот за зрачење на болните од рак…

(Вознемирувачко видео) Шокатна снимка од Гостивар: Отруени…

На социјалните мрежи се шират шокантни виде…