Објавено на:

(Видео) Нова драматична снимка: Улични борби во Мариопол од прво лице

t

Нова драматична снимка од борбите во Мариопол објавија руските медиуми.

На видеото се гледа како руската војска буквално води битка за секоја улица со батаљонот Азов во градот.

Покрај жестоките борби кои се случуваат во урбано окружување на снимката се гледаат голем број цивили кои добиваат помош и засолниште додека во нивниот град се водат жестоки борби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Голема акција” на МВР: Пронајдени три запрежни…

На 03.10.2022 полициски службеници од Одделението за…

„Се отвора втор фронт“ против Русија: Молдавија…

Според нивните зборови, менторите му наложиле на…

Цареви! Руските пренкери ѝ се јавија на…

Претседателот на Молдавија до руските пренкери: Подготвени…

(Видео) Чудна светлина се појави над Белгород…

Над Белогорд се појави чудна светлина. На…

Белата куќа потврди: Бајден планира да се…

Белата куќа ја потврди намерата на американскиот…