Објавено на:

(Фото) Нова драма во НАТО: Им слета уште еден дрон на ливада

t

Дрон, најверојатно од руско потекло синоќа е пронајден на ливада во романската општина Думитра, на околу 100 километри јужно од украинската граница.

Локалната полиција покренала истрага откако еден жител пријавил дека на ливада покрај неговата куќа слетало непознато летало.

Властите во Романија не сакале да го коментираат потеклото на леталото, но судејќи според фотографиите се работи за руско летало Орлан-10 наменето за извидница и означување цели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се подготвува хаос – Шпицниот градоначалник…

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, преку…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…

Илон Маск се пишамни: Повторно сака да…

Илон Маск му понуди на Twitter повторно…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Нема да има…

На прашање на Инфомакс до премиерот Ковачевски…

(Видео) Ковачевски: Му објаснив на Мицкоски какви…

Денес имавме средба со пртседателот и тимот…