Објавено на:

(Видео) Нова провокација: РОСА влезе во српски општини да бара „плазма“ и „смоки“

t

Вооружени припадници на РОСА попладнево напладне придружувани од претставници на Царина извршиле рација во неколку српски продавници во општина Штрпце во потрага по српска роба, изјави денеска директорот на Управата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ.

Tие блокирале три продавници, а мештаните кои одea на пазарење не можеа да купат српска роба и беа исплашени од најновата демонстрација на сила на косовските власти.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

БОМБА од Украина: Порошенко се обидел да…

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко се…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…