Објавено на:

(Видео) Нова силна експлозија во Киев

t

Попладнево нова силна експлозија го потресе Киев, која според неофицијалните информации се случила во близина на киевската телевизиска антена.

Неофцијално киевската антена била гаѓана од руската армија со прецизен напад, но нападот не успеал да ја погоди па така истата се уште стои.


Неофоцијално Русија удри по ТВ кулата во Киев. Украинските ТВ канали наводно престанале да емитуваат пред неколку минути.

Пред неколку часа интересно известување испрати руското министерство за одбрана до жителите на Киев. Во своето соопштение Руското Министерство за одбрана најави напад со прецизно оружје врз објектите на СБУ и 72-от главен центар на ПСО во Киев.

„Со цел да се потиснат информативните напади против Русија, информатичките капацитети на СБУ и 72-от главен центар на ПСО во Киев ќе бидат погодени со високопрецизно оружје“, се велеше во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојави за бомби во основни и средни…

Утрово во неколку училишта на територијата на…

Во Хондурас е уапсена Херлинда Бобадила шефица…

Властите во Хондурас ја уапсија Херлинда Бобадила,…

Британски доброволец во Украина: Тоа беше самоубиствена…

Новинарот на Телеграф разговарал со британски платеник…

Додека Шверцери славеле титула, Комити им го…

Бурен навивачки викенд имаше изминатиов викенд во…

Нова закана од Москва: Шведска и Финска…

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков…