(Видео) Нова трагедија во Македонија: Давеник изведен од водите на Вардар

t

Нова трагедија го потресе Скопје. Попладнево од водите на реката Вардар во населба Влае е изваден давеник од страна на скопската пожарна.

Од првичните информации не можеме да дојдеме до заклучок дали ова е локацијата каде се случила трагедијата или пак водите на реката го однела телото до локацијата каде е пронајдено.

Во моментов инстуциите немаат ниту информација за причинтие за смрт, дали станува збор за убиство, самоубиство или несреќен случај.

Повеќе детали очекувајте во текот на денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бербок: Германскиот народ продолжува да ја поддржува…

Во интервју за Си-ен-ен на Генералното собрание…

Русиja соопшти дека соборилa украински дронови над…

Руските единици за противвоздушна одбрана доцна синоќа…

Орбан: Унгарија не брза да ја ратификува…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан синоќа изјави дека…

Кадиров објави како неговиот син тепа човек…

Рамзан Кадиров, чеченскиот лидер и еден од…

Денеска се празнува Светиот свештеномаченик Корнилиј стотникот

Римјанин и римски офицер во Кесарија Палестинска.…