Објавено на:

(Видео) Ново масовно убиство во Америка: Вооружен напаѓач пукал кон работници во фабрика

t

Ново масовно убиство во Америка: Напаѓач пукал во работници во фабрика

Неколку лица загинаа во пукање во производствена фабрика во американската сојузна држава Мериленд, кога напаѓачот отвори оган во фабрика во градот Смитсбург.

Канцеларијата на шерифот на округот Вашингтон соопшти дека има „повеќе мртви“ во престрелката.
Напаѓачот бил ранет во конфликт со полицијата во Мериленд, констатирале од кабинетот на шерифот и тој е задржан во болница, јавуваат американските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: На САД не им успеа да…

Плановите на САД да ја изолираат Русија…

Американска конгресменка: Бајден не треба да се…

Демократската конгресменка Каролин Малони, претседателка на Комисијата…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

“Глобал Тајмс”: Европа нема да ги жртвува…

Европа ги трпи последиците од украинската криза…

Нови провокации: Американски пратеници во посета на…

Делегација американски пратеници денеска пристигна во Тајван,…