(Видео) Ноле се причести со иста лажичка со стотици верници во храмот Св. Сава

t

Откако беше депортиран од Австралија, Новак Ѓоковиќ реши да одмора на планинскиот Балкан. Тој ја посети Црна Гора каде престојуваше неколку дена, а потоа се врати во родната Србија каде сѐ уште се одмара.

Секако, секое негово движење го следат сите околу него, па добар дел од неговиот одмор е снимен. Во Црна Гора, на пример, се снимаше како се шета по улиците на градот, а сега во Србија беше снима на богослужба.

Тоа немаше да биде ништо чудно доколку не се причестеше од иста лажица со стотици други верници во храмот на Свети Сава.

Снимка од Ѓоковиќ како јаде од лажицата што му ја дал патријархот Порфириј, од која се причестувале сите други, ја објави Стефан Шариќ, викарниот епископ на патријархот на СПЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…