(Видео) Ноле се причести со иста лажичка со стотици верници во храмот Св. Сава

t

Откако беше депортиран од Австралија, Новак Ѓоковиќ реши да одмора на планинскиот Балкан. Тој ја посети Црна Гора каде престојуваше неколку дена, а потоа се врати во родната Србија каде сѐ уште се одмара.

Секако, секое негово движење го следат сите околу него, па добар дел од неговиот одмор е снимен. Во Црна Гора, на пример, се снимаше како се шета по улиците на градот, а сега во Србија беше снима на богослужба.

Тоа немаше да биде ништо чудно доколку не се причестеше од иста лажица со стотици други верници во храмот на Свети Сава.

Снимка од Ѓоковиќ како јаде од лажицата што му ја дал патријархот Порфириј, од која се причестувале сите други, ја објави Стефан Шариќ, викарниот епископ на патријархот на СПЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп повеќе од 440 пати се повикал…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе од…

Србија ја укина забраната за извоз на…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Ковачевски: Можност Македонија да биде мапирана од…

Во Република Северна Македонија првпат ќе се…

Гласачките ливчиња за изборите на 20 август…

ДИК ги усвои измените на финансискиот план,…

До крајот на неделата се очекува разрешница…

Нема простор за паника, бидејќи не се…