Објавено на:

(Видео) Ноќе доаѓа Путин: Украинците објавија снимка од гранатирањето на Харков

t

Руските сили вечерва го гранатират вториот по големина град во Украина, Харков.

Поранешниот украински амбасадор во Виена, Олександар Шерба на Твитер објави видео на кое се гледа рускиот напад врз Харков.

– Кога се стемнува – доаѓа Путин, напиша Шерба.

Украинскиот министер за здравство Виктор Лијешко изјави дека седум болници се целосно уништени во Украина од почетокот на руската инвазија, a оштетени се повеќе од 100 други здравствени установи. Загинале шест, а 12 медицински работници се повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…