Објавено на:

(Видео) Ова го нема ни во видео игра: Вагнер против украинската армија, дрон од 10 метри го снима фронтот, се фрлаат гранати и се чисти соба по соба

t

Ексклузивна, но и воедна вознемирувачка снимка кружи по социјалните мрежи од пресметката на руските и украинските трупи во Украина.

Се работи за првите борбени линии, односно фронтот во селото Попаснаја кое пак се наоѓа на границата на Луганската Народна Република во правец кон градот Крематорск.


На видеото се гледаат воените дејствија на озогласената приватна армија „Групата Вагнер“ која војува со украинската армија.

И двете страна храбро се борат, но крајот од престрелката завршува со предавање на поголем број на украински трупи.

Она што е интересно е што борбата е снимена од дрон од не многу голема висина, со што пуквално од трето лице ја гледате целата престрелка, нешто што досега не е видено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

ЦУК информира: Еве на кои планини нема…

Низ парк шумата Водно или низ нашите…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…

Георгиевски: Не сме го виделе францускиот предлог,…

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски пред почетокот на средбата…