Објавено на:

(Видео) Ова го нема ни во видео игра: Вагнер против украинската армија, дрон од 10 метри го снима фронтот, се фрлаат гранати и се чисти соба по соба

t

Ексклузивна, но и воедна вознемирувачка снимка кружи по социјалните мрежи од пресметката на руските и украинските трупи во Украина.

Се работи за првите борбени линии, односно фронтот во селото Попаснаја кое пак се наоѓа на границата на Луганската Народна Република во правец кон градот Крематорск.

На видеото се гледаат воените дејствија на озогласената приватна армија „Групата Вагнер“ која војува со украинската армија.

И двете страна храбро се борат, но крајот од престрелката завршува со предавање на поголем број на украински трупи.

Она што е интересно е што борбата е снимена од дрон од не многу голема висина, со што пуквално од трето лице ја гледате целата престрелка, нешто што досега не е видено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…