Објавено на:

(Видео) Ова е последната снимка: Видео од падот на украинскиот воен транспортен авион

t

Украински авион се урна за време на „технички лет“ во јужна Украина, соопштија локалните власти.

Според украинските власти во несреќата има жртви.

Воен транспортен авион Антонов на украинските вооружени сили АН-26 вчера се урна во областа Запорожје, соопшти регионалната воена управа, пренесува Би-би-си.

Според руската армија, авионот е соборен од руската противвоздушна одбрана.

Истрагата се уште е во тек, а ова е последното видео од авионот пред падот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Елмас и Чурлинов за пет минути…

Македонија го скрши отпорот на Малта и…

Охридскиот договор падна на првиот тест: Српската…

Српска листа соопшти дека одлуката да не…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…