(Видео) Овца се прошета низ подземниот паркинг во ГТЦ

t

Не се знае од каде дошла овцата во подземниот паркинг на ГТЦ , но голем број на членови на Фејсбук-групата „Милењничиња“ , реагираат дека надлежните треба да преземат итна акција.

Видео поставено во групата „миленичиња“ на Фејсбук, покажува дека во подземниот паркинг на Градскиот трговски центар – Скопје (ГТЦ), се шета овца.

Голем број на членови на Фејсбук-групата, реагираат дека надлежните треба да преземат итна акција за да го ослободат животното, јавуваат и дека пријавиле во полиција. Очигледно дека животното е исплашено и збунето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…