(Видео) Овца се прошета низ подземниот паркинг во ГТЦ

t

Не се знае од каде дошла овцата во подземниот паркинг на ГТЦ , но голем број на членови на Фејсбук-групата „Милењничиња“ , реагираат дека надлежните треба да преземат итна акција.

Видео поставено во групата „миленичиња“ на Фејсбук, покажува дека во подземниот паркинг на Градскиот трговски центар – Скопје (ГТЦ), се шета овца.

Голем број на членови на Фејсбук-групата, реагираат дека надлежните треба да преземат итна акција за да го ослободат животното, јавуваат и дека пријавиле во полиција. Очигледно дека животното е исплашено и збунето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…