(Видео) Од комичар до претседател: Зеленски во 2006та победил на „Танц со ѕвездите“

t

Украинскиот претседател Владимир Зеленски е најважната личност во Европа во моментов. Секако, причината не е убава – неговата држава се соочува со руска инвазија.

Иако е тривијално, бројни жени ширум светот сметаат дека тој е најшармантиот политичар во светот. Зеленски, кој во минатото се занимавал со актерска игра и комедија, учествувал во украинската верзија на „Dancing With The Stars“ во 2006 година. Тој и неговата партнерка ги освоиле симпатиите на жири-комисијата и победиле во последната емисија.


Во продолжение, погледнете ги кратките сегменти од сите негови танци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

(Видео) “Слава на Русија”: Заробени украински војници…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Италија предлага “Киев да се седне на…

Италија, Унгарија и Кипар предлагаат последното коминике…

Русија потврди: Во воздушен напад бил погоден…

Руските војници отвораат два морски коридори за…

Кулеба: Украинските власти “сонуваат” за гемранските тенкови…

Украинските власти „сонуваат“ за германски тенкови „Леопард“,…