Објавено на:

(Видео) Олеснување за Украина: Белоруската војска се враќа во базите

t

Белоруската војска се враќа во базата по завршувањето на задачите за заштита на државната граница – објавија белоруските власти и споделија видео од конвоите кои се враќаат во нивните бази.

Претходно Украина стравуваше од вклучување на Белорусија во специјалната воена операција на Русија и обвинуваше дека следува белоруски напад.


Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Белорусија добива ракетен пакет од Русија

Русија во следните месеци ќе и достави…

Украинска армија: „Масовно“ бомбардирање од Белорусија врз…

Северниот пограничен регион на Украина Чернигов беше…

Литванија предупредува: На НАТО му треба „видлив“…

Претседателот Гитанас Науседа изјави за ПОЛИТИКО дека…

Сојузот на Русија и Белорусија се протега…

Сојузот меѓу Русија и Белорусија се протега…

Белорусија продолжува со процесот на верификација на…

Белоруското Министерство за одбрана денеска соопшти дека,…