Објавено на:

(Видео) Опомена? Кинеска ракета го осветли небото над Малезија!

t

Небото над Малезија беше осветлено од делови од кинеската ракета Long March 5B што повторно влезе во атмосферата.

Кина денеска е во центарот на светското внимание откако започна воени вежби во близина на Тајван и се закани со војна поради можната посета на Тајван од страна на Ненси Пелоси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина апелира Русија и Украина да не…

Шефот на кинеската дипломатија, Ванг Ји, во денешниот…

Да беше во Македонија ќе го уанпредеа:…

Поранешниот кинески министер за правда Фу Женгхуа…

Си Џипинг: Кинеската армија треба да се…

Народноослободителната армија на Кина треба да се…

Кина воведе санкции против американски производители на…

Кина ги санкционира американските производители на оружје,…

Путин ги осуди провокациите на САД и…

Русија ги осудува провокациите на САД и…